Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4856203



*

nr 485 6203


Keramik

4 del. Bo Fajans, Rörstrand, UE


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 september 2007
kl 17:05:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/9 12:39:18 1      100 kr
16/9 13:58:29 2      200 kr
17/9 15:47:59 3      200 kr
17/9 15:48:34 3      250 kr
17/9 15:54:32 2      350 kr
17/9 16:59:15 4      350 kr
17/9 17:00:16 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans keramik rörstrand skandinavien sverige
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr